Odpowiednie preparaty do zadbania o auto

Technika na dwa wiadra

Warto pamiętać, iż mycie auta na myjkach automatycznych nie będzie najlepszym wyjściem, bo mocno pogarsza warstwę lakieru oraz już po paru myciach pojawiają się zarysowania i swirle. Stąd też najbardziej odpowiednim rozwiązaniem bez dwóch zdań jest samodzielne oczyszczenie auta, do czego z kolei potrzebne będzie kupno paru kosmetyków do pojazdu, jakie posiada przykładowo sklep auto detailing. Co jednak jest nam potrzebne? Płyn o neutralnym pH, dwa wiadra z kratami, które zapewnią podzielenie i zamieszczenie na dole wszelakich zabrudzeń zebranych z pojazdu. Do 1. pojemnika napuszcza się wodę wraz z płynem, do drugiego z drugiej strony tylko wodę do płukania. Rewelacyjnie w myciu samochodu zda egzamin rękawica do mycia z gęstym włosiem. Należy również pamiętać, iż przy mocno zanieczyszczonym samochodzie trzeba rękawicę pocierać o kratę, aby pozbyć się z niej wszystkich zanieczyszczeń, które mogłyby w przeciwnym razie spowodować tworzenie się nowych zarysowań.

Woskowanie

Po umyciu pojazdu dobrze jest nałożyć powierzchnię zabezpieczającą, dzięki której błysk pozostanie na spory czas, a lakier będzie w dodatku ochroniony przed kłopotami polskich dróg. pasta do polerowania
Wosk do samochodu nie jest zbyt drogi, oczywiście różni producenci mają różne ceny, ale do ok. 100 zł. da się dostać całkiem niezły, który wystarcza na kilka użyć, co bez dwóch zdań będzie bardzo dużą zaletą. Wosk aplikuje się na wymyte i suche auto za pomocą ściereczki z mikrofibry.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *